Ponuka

Aktuálny počet sa neustále mení, niečo sa vysadí do záhrad mojich návštevníkov a niečo zároveň dorastá. Preto počet kusov zobrazený na webovej stránke je stále iba orientačný. Pre bližšie informácie ma môžete kontaktovať mailom alebo priamo telefonicky.

Preferujem osobný odber. Po dohode viem zabezpečiť dovoz prívesným vozíkom s plochou cca 2m2 (1€/pkm).

nad 50ks 5% nad 100ks 8%

Krušpán Vám rád vymením i za plodiny z Vašej záhrady - ovocie alebo zelenina v množstve bežnej spotreby. V prípade záujmu mi napíšte, alebo zavolajte Vašu ponuku. Podmienkou je perfektná kvalita plodín, rovnako ako je špičková kvalita mojich krušpánov. Tiež je možná výmena za palivové drevo, IBC kontajnery, ovos, pšenicu, balíkované seno.

Kontajner nie je súčasťou rastliny, v prípade potreby ho môžem do doby výsadby zapožičať.

Obvyklý spôsob prepravy

Všetky rastliny pestujem v škôlkarskych kontajneroch. Výhodou oproti voľnokerenným je neporušený koreňový bal pri presádzaní a možnosť výsadby počas celého roka. Koreňový bal má veľkosť 5litrov a z tohto dôvodu rastliny neposielam poštou ani kuriérom. Rastliny je možné prevziať len osobne, prípadne po dohode viem zabezpečiť dovoz do blízkeho okolia.

Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens
Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens
Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens

Aktuálne dostupné veľkosti

Každá rastlina krušnápu je jedinečná a len obtiažne sa zistuje jej presná výška vzhľadom na rôzne kritériá a preferencie. Preto rastliny delím do výškového rozsahu kde za objektívnu výšku považujem priemernú výšku daného rozsahu.

Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens

standard

Približne 5-ročná priesada krušpánu, 45-60 cm vysoká. Ideálna pre použitie v konečnej výsadbe do predom zvoleného sponu. Rastlina disponuje kompaktným 5-litrovým koreňovým balom, preto už nehrozí žiaden výpadok na rozdiel od výsadby maličkých priesad. Čiastočne tvarovaná pre vytvorenie kompaktného tvaru a zmohutnenie priesady.

  • Výška: 45-60cm
  • Obsah koreňového balu: 5L
  • Cena: 4.5€/ks
Krušpán Vždyzelený - Buxus Sempervirens

pro

V porovnaní so STANDARD verziou viac vyspelejšia a mohutnejšia priesada. Približne 55-70 cm vysoká, 5 až 7-ročná. Naviac obľúbená varianta v posledných rokoch ktorá zaručuje rýchlejšie prepojenie rastlín a skoršie dosiahnutie kompatného tvaru živého plota.

  • Výška: 55-70cm
  • Obsah koreňového balu: 5L
  • Cena: 5.5€/ks